Moje Książki

Oto i moje arcydzieła literatury polskiej, a nawet (nie bójmy się tego słowa) światowej :)
Niektóre tytuły zostały wydane w druku, pozostałe jako e-booki.
Książki papierowe kupicie na e-bookowo:  https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/jaroslaw-prusinski.html
oraz w dobrych księgarniach stacjonarnych.
e-booki kupicie w dowolnej księgarni internetowej.
Opinie o moich książkach znajdziecie tu: http://lubimyczytac.pl/autor/102355/jaroslaw-prusinski
(zarówno te rzetelne jak i te zamieszczanie przez hejterów)

Część pierwsza trylogii. Mój debiut. Proszę o litość, w końcu to debiut. :)
 
Jestem wdzięczny Czytelnikom, ale też trochę zaskoczony, bo pierwszy tom trylogii, mini-powieść zawierająca jakieś 75 stron standardowych, od dwóch lat utrzymuje się wysoko w rankingach sprzedaży. Widocznie ta opowieść, która do mnie przyszła i zmusiła do tego, żeby ją przelać na dysk komputera, a później na papier (w Trylogii) potrafiła przekonać do siebie także i Was. Co mnie bardzo cieszy.
Poznajcie Szarego Maga, Vivian, Marikę i Ordena.
 Część druga trylogii. Zdaniem niektórych Czytelników najlepsza z cyklu. A obawiałem się, że za ostra. :)

Wojna z Sahi rozgorzała na dobre. Ciemność rozlała się po Wielkich Stepach i ruszyła na zachód w stronę Ziemi Świętej. Czy magowie powstrzymają rzeź? Czy pokonają Najwyższego?
Sprawdźcie sami. 

  Ostatnia część trylogii o Szarym Magu nie była planowana jako e-book. Miała być dostępna jedynie dla Czytelników książki papierowej. Takie były założenia, ale ponieważ moje e-booki sprzedają się znacznie lepiej od książki papierowej, to byłoby nie fair pozostawić Czytelników z niedokończoną opowieścią. Dlatego też Wielka Księga ukazała się również w wersji elektronicznej. Otrzymała własną okładkę, popracowaliśmy też trochę nad korektą. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.
 


 A oto i trylogia w całej okazałości w wydaniu papierowym. Zawiera dodatkowy epilog, którego nie znajdziecie w wersji elektronicznej. Nakład papierowy już się wyczerpał, ale wciąż jest do kupienia na e-bookowo.
https://www.e-bookowo.pl/proza/szary-mag-trylogia.html

Ta powieść zajęła mi bardzo dużo czasu, samo zbieranie materiałów pochłonęło około 18 miesięcy. Starałem się bardzo rzetelnie oddać realia wczesnego średniowiecza, ale pozwoliłem sobie na lekkie przymrużenie oka zarówno w stosunku do samych postaci jak i wydarzeń, w których brały udział.

 
Zbiorek opowiadań trochę zakręconych. Znajdziecie tu kilka fragmentów Szarego Maga i siedem całkowicie niezależnych opowiadań SF. Jeden z recenzentów zwrócił uwagę, że w opowiadaniu Noel 12 nie dotrzymałem obietnicy danej we wstępie zbioru, że to opowiadanie kończy się nagle, zostawiając skonsternowanego Czytelnika samemu sobie. Zaspoileruję sam siebie. Mordercą jest statek. Wydawało mi się to oczywiste. Któż inny mógłby niepostrzeżenie wtargnąć do kabiny jednego z pasażerów? No, ale skoro oczywiste nie jest...Kolejny zbiór opowiadań jeszcze niedopowiedziany. Większość utworów jest z gatunku SF, ale są też opowiadania z pogranicza gatunków. Dużo miejsca poświęciłem kobietom - są tu: bogini Isztar, Amazonka Ksaya, Niunia znana z Zapomnianych Bogów. Kobiety z przeszłości i przyszłości. Kilka z tych opowiadań miało być pełnowymiarowymi powieściami i nie tracę nadziei, że kiedyś tak się stanie. Szczególnie mam na myśli dwa z nich: Inwazja oraz Isztar. Z niecierpliwością czekam na Waszą opinię.

Już w sprzedaży!

Isztar. Książka inna od innych. Książka o dwóch twarzach, dwóch punktach widzenia. Powieść splatająca ze sobą fantazję i historię.
Nie wiem czy Wam się spodoba, ale z pewnością będziecie zaskoczeni zarówno formą jak treścią.


Już w sprzedaży!

I raz jeszcze Szary Mag. Tym razem wydanie angielskie. To samo tylko w języku obcym.
 
 
Premiera: rok 2018 


jarosław prusiński 
 
 
 
No i jest zbiorek w wersji papierowej. Oto okładka :)
Do kupienia w dobrych księgarniach.
Nie wiem, co jeszcze mógłbym dopisać? Dajcie szansę tym opowieściom. Myślę, że nie zmarnujecie czasu. Co najmniej mam taką nadzieję.
 
 
ISZTAR wersja papierowa
Poniżej przedstawiam trzy najnowsze pozycje:

FACEBIOGRAFIA - zbiór luźnych felietonów pisanych z przymrużeniem oka (czasem obu)

OSIEM - Zapowiedź książkowa - kolejne połączenie SF i historii, choć tym razem bardziej SF niż historii. Mniej zadbałem o realia historyczne, bardziej popuszczając wodze fantazji. Należała mi się przerwa w zbieraniu materiałów, docieraniu do źródeł i ślęczeniu w bibliotekach. Choć być może nie wszystko jest (będzie) zmyślone. Informacji szukajcie na końcu książki.

POZA CZASEM - Opowiadanie napisane na zlecenie o temacie przewodnim SERCE. Ale oczywiście podszedłem do tego tematu po swojemu.


 
Jarosław Prusińśki 

OPOWIADANIE

Opowiadanie napisane na zlecenie. O sercu. Ale jak zwykle podszedłem do tematu po swojemu i przewrotnie. Zapraszam do lektury.