środa, 7 czerwca 2017

Światowy Dzień Seksu

Dowiedziałem się dzisiaj jaki mamy dzień. A ja taki nieprzygotowany do świętowania! Żadnej chętnej kobiety w pobliżu. Ach gdyby tak uczcić ten dzień samotrzeć, choćby i samowtór! Niestety pewnie jak zwykle posiedzę nad książką, która jakoś nie chce się zakończyć i pójdę spać z oczami czerwonymi jak słoń, co się schował w jarzębinie.
Naszła mnie refleksja. (Oczywiście bezwstydna zrobiła to już wcześniej (to wredne najście), ale teraz ją przytoczę.) Świat wciąż zachwyca się zabójcami, nazywa ich: bohaterami, bojownikami, żołnierzami, patriotami i tysiącem innych pięknych określeń, za to brzydzi się seksem. Kochanków obdarza się całym arsenałem epitetów, z których "rozpustnica" jest określeniem stosunkowo najlżejszym, wręcz pieszczotliwym. Moralność ludzka najwyraźniej mieszka w majtkach.
A ja bym wolał, żeby ludzie bardziej się lubili, przytulali, kochali ze sobą, a mniej nienawidzili, walczyli (w imię takich czy innych dyrdymałów), kłamali czy oszukiwali (o zabijaniu nawet nie wspomnę).

I taką właśnie refleksją chciałem się z Wami podzielić. A gdyby jakaś pani chciała przejść od słów do czynów, to dla dobra ludzkości mogę się ewentualnie poświęcić.

3 komentarze:

 1. To święto to chyba tylko dla beki, bo nie wiem skąd i od kiedy są jego obchody - u nas trzeba uważać, tyle mamy świąt i dni ustawowo wolnych od pracy, że lepiej już kolejnymi możliwościami losu nie kusić, gospodarka tego nie udźwignie :)
  Co do Twojej refleksji, to rzeczywiście coś w tym jest. Moralność mieszkająca w majtkach hehe, ciekawy koncept :D

  OdpowiedzUsuń
 2. W 2003 Rada Unii Europejskiej ogłosiła 7 czerwca Dniem Seksu. Dlaczego? W krajach europejskich coraz częściej występuje zbyt niski przyrost naturalny, a dzień poświęcony seksowi- według nich- jest jak najbardziej potrzebny.
  Ale przecież gdyby nie seks... to nie byłoby też innych świąt...


  OdpowiedzUsuń
 3. A gdyby w Dzień Seksu nic nie wyszło, to 21 czerwca jest 'Dzień masturbacji'. Ostatnia deska ratunku.

  OdpowiedzUsuń

ZAPOWIEDŹ

Na spokojne wody Waszej czytelniczej jaźni wypływa książka inna niż wszystkie. Inna zarówno pod względem formy jak i treści. Ta powieść...